3-4 Aylık bebek gelişimi

3-4 aylık bebek gelişimi nasıldır? 3. aya geldiğinde bebeğiniz artık nesnelerin nerede olduğuyla değil ne olduğuyla ilgilenmeye başlar. Renkli görmeye başlar ve annesinin yüzünü bütün diğer yüzlerden ayırabilir. Başını ve üst göğüsünü daha kontrollü tutabilir ve ayakta tutulduğunda dizlerini gevşetip bükebilir.

15-20 cm yakınındaki küçük hareketsiz nesnelere dikkatle bakabilir. Eline verilen çıngırağı bir kaç dakika boyunca tutabilir.

Beklenmedik yüksek ses ve gürültülerden rahatsız olur ve ağlar. Kendisi ile konuşulduğunda yada mutlu olduğunda sesler çıkarır, heyecanlanır, coşku belirtileri gösterir.

3-4 Aylık bebek kendi görüş alanındaki objeleri yakalamaya, çevresindeki herşeye uzanmaya, dokunmaya başlar ve herşeyi ağzına götürerek keşfetmek ister. Bu nedenle bebeğinize çıngırak ve yumuşak oynayabileceği oyun malzemeleri verin.

Yeni yazılarıma ulaşmak için blog sayfama, benimle ilgili yazmak istedikleriniz için görüşleriniz sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca instagram sayfamdan beni takip etmeyi unutmayınız.

5-6 aylık bebek