7-8 Aylık bebek gelişimi

Bebeğinizle en güzel Türkçe ile konuşun. Önce onu siz dikkatle dinleyin ve arkasından sizde ona karşılık vererek konuşun. Onu taklit ederek bebek gibi konuşmayın. Neşeli ve düzgün bir ses tonuyla konuşun.

7-8 aylık bebek artık adıyla çağrılınca tepki göstermeye başlar. Gevezelik etmeye başlar. İki eline verdiğiniz nesneyi bir birine vurmaya başlar. Düşürdüğü oyuncakları arar, bulur. Örtünün altına sakladığınız oyuncaklarını merak eder, örtüyü kaldırıp oyuncağını arar.

7-8 aylık bebek artık aynadaki görüntüsüyle iletişim kurarak oyun oynamaya başlar. Fısıltıyı ayırdeder. Kendi sesinin tonunu fark eder. Yabancılara karşı çekingenliği iyice artar.

Yeni yazılarıma ulaşmak için blog sayfama, benimle ilgili yazmak istedikleriniz için görüşleriniz sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca instagram sayfamdan beni takip etmeyi unutmayınız.

9 aylık bebek
VM Medikal Park Pendik Hastanesi, Kartal çocuk doktoru, pendik çocuk doktoru, kurtköy çocuk doktoru, tuzla çocuk doktoru, maltepe çocuk doktoru, kaynarca çocuk doktoru, gebze çocuk doktoru, sancaktepe çocuk doktoru, sultanbeyli çocuk doktoru, bostancı çocuk doktoru