0 216 275 40 00 drdilekerdonmez@gmail.com

YENİDOĞAN KULAK ŞEKİLLENDİRME

EarWell®
Randevu AlınBİLGİ İÇİN

YENİDOĞAN KULAK ŞEKİLLENDİRME

EarWell®
Randevu

Yenidoğan Kulak Şekillendirme

Yenidoğan bebeklerin %35‘inde bir çeşit kulak şekil bozukluğu görülür.

EarWell yenidoğanlarda kulak şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılan bir kalıplama sistemidir. Bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada binlerce bebeğin kulaklarına ideal şekli veren EarWell, doğumu takip eden ilk 4-6 haftada uygulandığında en iyi sonuçları verir.
Randevu almak ve detaylı bilgi için 0(505) 785 70 39 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

EarWell® Kulak Aparatı

Kulak deformitesinin en sık gözden kaçan bebek şekil bozukluklarından biri olduğunu biliyor muydunuz? Dikkat çekici bir şekilde, istatistiksel veriler bebek kulak şekil bozukluklarının tüm doğumların %20 ila %35’i arasında bir oranda meydana geldiğini göstermektedir. Kısmen, kulak şekil bozuklukları genellikle hak ettikleri ilgiyi göremezler; çünkü şimdiye kadar bunları tedavi etmek için güvenilir, güvenli, invazif olmayan, cerrahi olmayan bir prosedür mevcut değildi.

Bazı çocuk doktorları, dış kulak deformitesini, çocuk büyüdükten sonra kendi kendine düzelecek veya plastik cerrahi ile düzeltilebilecek küçük bir estetik düzensizlik olarak düşünür. Ancak araştırmalar, kulak şekil bozukluklarının çocuğun fiziksel ve duygusal gelişimini olumsuz etkileyebileceğini göstermiştir. Yüz anormallikleri, özellikle kulak deformiteleri olan çocuklar, akranları tarafından bezdirilmeye, alay edilmeye ve taciz edilmeye maruz kalırlar. Sonuç olarak, genellikle düşük benlik saygısı, kaygı, yüksek sosyal izolasyon ve duygusal geri çekilme sergilerler.

Kulağın kendi kendini düzeltebileceği umuduyla bekle ve gör yaklaşımını benimsemek risklidir. Japonya’da uzunlamasına bir araştırma, bazı kulak deformitelerinin kendi kendine düzelirken bazılarının aynı kalacağı ve bazılarının daha da kötüleşeceği sonucuna vardı. En önemlisi, çalışma, deforme olmuş bir kulağın hangi rotayı izleyeceğini tahmin etmenin imkansız olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan, çocuğun ameliyat için yeterince büyük olmasını beklemek, yıllarca süren alay ve pahalı (ve genellikle ağrılı) bir ameliyat anlamına gelir.

EarWell® Sistemi sayesinde yapılan uygulamalarda %90’ın üzerinde bir başarı oranı elde edilmiştir. (250’den fazla in vivo klinik uygulamanın ardından). Şimdi kendinize şu soruyu sormanız gerekir: “Neden bekleyip riske girelim?”

EarWell® prosedürünün sadece birkaç dakika içinde tamamlandığını bilmenizi isteriz. 4 ila 6 hafta sonra kulağın normal şeklini alacaktır.

EarWell® Türkiye

EarWell® Türkiye Doktorlarından biri olarak bu uygulama sayesinde kısa sürede %90 başarılı bir biçimde çocukların tüm yaşamlarını etkileyecek bu kulak düzeltme yöntemi sayesinde çocukların ileride yaşayacağı sorunları şimdiden çözmeyi tavsiye ediyorum.

  Kulak Şekil Bozuklukları

  Çalışmalar çocukların kulakları ile ilgili farklılıkların da bu duruma sebep vererek, akran zorbalığının çocuklarda kaygı yaratabileceği ve özgüven duygusunu sarsabileceğini göstermektedir.

  Doğuştan gelen dış kulak şekil bozukluklarını bebeğinizin ilk ayında çözen EarWell sadece estetik bir çözüm değil, çocukların iyilik halini destekleyen bütüncül bir çözümdür.

  Ameliyatsız Kulak Şekillendirme

  EarWell aparatı sayesinde ameliyatsız bir biçimde yenidoğan bebeklerde şekil bozukluklarının önüne geçilebilmektedir. Bu yüzden yenidoğanlar ilk zamanlarda bu sorunla ilgili olarak gerekli işlemler yapıldığında kolaylıkla şekil bozuklukları ameliyata gerek olmadan düzletilebilmektedir. Yapmanız gereken en önemli şey vakit kaybetmemektir.

  |

  Ailelerimizden mesajlar...

  Ezgi Aydın

  Dilek Hanım’ın teşhis ve tedavi protokolüne şüphesiz uygular, sonucunda kızım hızlı toparlanmış oluyor. Gerek görmediği yerde çocuğu yoracak tahlillerden uzak durur. Randevuları yoğun olsa dahi hastasını mağdur etmez asistanı bir şekilde boşluk yaratıp araya alırlar. Çocuklara hem bir anne hem bir doktor edasıyla yaklaşır. Kızım Duru’nun idolü Dilek doktoru iyi ki varsınız başımızdan eksik olmayın, sevgiler

  Nazlı Erkmen

  Kızım 10 günlükken tanıştık, şu anda 3 yaşında. Her konuda danışırım hep destek olur, doğru olana yönlendirir, bilgi ve tecrübelerine sonsuz güveniyorum, söylediği her cümleyi uyguladım, önerdiği en küçük konularda bile her zaman kızımdan olumlu sonuçlar aldım. Çok nadir rastlanan güvenilir bir doktordur. Hepsinden önce çok başarılı bir doktordur. Saygı duyulmalı. Teşekkür ederiz. Kızım büyüyene kadar peşinizdeyiz 🙂

  Kübra Uslu

  Bugün yenidoğan bebeğimi ve altı yaşındaki kızımı götürdüm. Bence harika ötesi bir doktor çok ilgili alakalı çok dikkatli en önemlisi bence işini çok severek yapıyor çok memnun kaldık.